بررسی کامل تاثیر رابطه جنسی بر بدنسازی

رابطه جنسی برای عضله سازی مفید است یا مضر؟ آیا رابطه جنسی در کیفیت تمرین بدنسازان موثر است؟ آیا رابطه جنسی توانایی شما در ساخت عضلات را کاهش می‌دهد؟ چه مواد غذایی برای افزایش میل جنسی و جلوگیری از تحلیل عضلات مصرف کنیم؟ به طور کلی تاثیر رابطه جنسی بر بدنسازی چگونه است؟ در این مقاله می‌خواهیم تاثیرات رابطه جنسی بر عضله سازی و تاثیرات آن بر بدنسازان را بررسی کنیم.

تاثیر رابطه جنسی بر عضله سازی چگونه است؟

بسیاری از بدنسازان بر این باورند که داشتن رابطه جنسی برای آن‌ها مضر است و تمامی زحمات آن‌ها برای داشتن عضلات حجیم و با کیفیت در باشگاه، با داشتن رابطه جنسی از بین می‌رود. تعدادی از آن‌ها به خاطر ترس از تحلیل عضلات از داشتن رابطه جنسی و برطرف سازی نیاز‌های خود خودداری می‌کنند. این موضوع کاملا اثبات شده که بین عضله سازی و داشتن رابطه جنسی ارتباط برقرار است، اما مهم است که بدانیم دقیقا این ارتباط به چه صورت است. در ادامه به بررسی چند فاکتور مهم در این زمینه می‌پردازیم.

یکی از عوامل مهم که رابطه جنسی و عضله سازی را به هم متصل می‌کند، سطح عنصر روی در بدن است. هرگاه یک مرد به ارضای جنسی برسد، عنصر روی در مایع منی آزاد می‌شود. روی یک ماده مغذی مهم برای رشد و نمو اسپرم است و کمبود آن یکی از دلایل اصلی ناباروری است. علاوه بر این روی برای رشد عضلات بسیار مهم است، چون ارتباط مستقیمی با سطح کلی تستسترون بدن دارد. هنگامی که سطح روی در بدن پایین باشد احتمالا میل جنسی کاهش یافته و همچنین توده عضلانی نیز تحلیل می‌یابد.

پس نکته مهم اینجاست که اگر روابط جنسی برقرار می‌کنید باید برای جلوگیری از تحلیل عضلات خود، حتما باید روی از دست رفته را با مواد غذایی مناسب جایگزین کنید. برای نگهداری سطح میل جنسی خود در حد مطلوب و جلوگیری از تحلیل عضلات و جبران روی از دست رفته از مواد غذایی مانند صدف، جوانه گندم، جگر، بادام زمینی و دانه کاج استفاده نمایید.

تاثیر رابطه جنسی بر بدنسازی

رابطه جنسی و سطح قدرت بدنی

در ادامه باید به ارتباط بین رابطه جنسی و قدرت عضلانی اشاره کنیم. اگر دقت کرده باشید اکثر افراد بعد از برقراری رابطه جنسی احساس آرامش می‌کنند و اغلب می‌خواهند بخوابند. در ای مرحله  مقدار زیادی اوکسیتوسین در بدن شما به صورت آزاد وجود دارد که باعث احساس آرامش و حس ضعف در بدن می‌شود. در مدت کوتاهی شما دوباره به سطح تعادل هورمونی خواهید رسید. اما رفتن به باشگاه و تمرین اصلا انتخاب خوبی بعد از داشتن یک رابطه جنسی نخواهد بود. اگر قصد رفتن به باشگاه دارید، حداقل ۴ ساعت صبر کنید تا سطح هورمون‌های بدن شما به صورت کامل به حالت عادی بازگردد.

چطور به صورت طبیعی هورمون تستسترون را افزایش دهیم؟

تاثیر رابطه جنسی بر سطح کلی تستسترون در بدن

داشتن فعالیت جنسی مکرر، با توجه به همان بحث عنصر روی و سطح تستسترون، باعث کاهش میل جنسی و تاثیر روی عضلات می‌شود. برای آقایان هرچه میزان فعالیت جنسی آنان بیشتر باشد، میل جنسی آن‌ها بیشتر خواهد شد. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی سطح تستسرون در بدن بالا می‌رود بر میزان میل جنسی اثر می‌گذارد، در نتیجه این عامل چرخه ذکر شده را تقویت می‌کند. در نتیجه به دلیل اثر مستقیم مقدار تستسترون در بدن و عضله سازی، این سطح از هورمون باعث رشد بیشتر عضلات شما خواهد شد.

خرید تیشرت بدنسازی از گیشا اسپرت

ارتباط بین رابطه جنسی و تمرکز

در نهایت، آخرین عاملی که بین رابطه جنسی و عضله سازی ارتباط برقرار می‌کند، سطح تمرکز شماست. هنگامی که در باشگاه با تمرکز بیشتری تمرین می‌کنید و فقط به تحت فشار قرار دادن عضلات فکر می‌کنید، رشد بیشتری در عضلات خود خواهید دید. بسیاری از افراد نمی‌توانند تعادلی بین باشگاه رفتن به منظور عضله سازی و رابطه جنسی برقرار کنند و این موضوع قطعا بر تمرکز آن‌ها تاثیر دارد. در نتیجه حتما سعی کنید تعادلی بین این دو برقرار کنید.

اما نکته قابل توجه اینجاست که بسیاری از افراد به منظور داشتن جذابیت جنسی بیشتر به تمرین رو می‌آورند و این موضوع به داشتن رابطه جنسی بیشتر و اثرات مثبت آن کمک خواهد کرد.

چطور رگ های برجسته داشته باشیم؟

نتیجه گیری در مورد تاثیر رابطه جنسی بر بدنسازی

نمی‌توان منکر تاثیر رابطه جنسی بر بدنسازی شد. اگر برنامه تمرینی منظمی دارید، در رژیم خود از گروه‌های غذایی مفید و مقوی استفاده می‌کنید، نگران تحلیل رفتن عصلات خود به وسیله برقراری رابطه جنسی نباشید. افرادی که به صورت مداوم و منظم تمرین می‌کنند و به سبک زندگی سالم معتقدند،  از سطح سلامت جنسی بالاتری برخوردارند و از مشکلات جنسی مانند زود انزالی و عدم توانایی در نعوظ به دور خواهند بود.

همیشه برقراری تعادل نتیجه مثبت خواهد داشت. پس اگر در روابط جنسی و تمرینات خود تعادل دارید، اصلا نگران نباشید و به تمرین خود برای رشد عضلات ادامه دهید.

منبع : www.bodybuilding.com

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

دریافت مطالب و تخفیف‌ها

مطالب مرتبط