دسته‌بندی نشده

راهنمای کامل تغذیه و مکمل برای قبل و بعد از تمرین

تغذیه و مکمل قبل و بعد از تمرین

یکی از مهمترین و پرتکرار ترین سوالات در رشته بدنسازی این است که تغذیه و مکمل قبل و بعد از تمرین باید چه چیز‌هایی را شامل شود. جیسون پوستون قهرمان رشته فیزیک به این سوال با بیان نمونه برنامه غذایی و مکملی خود پاسخ داده است

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

چگونه همزمان چربی بسوزانیم و عضلاتمان را حفظ کنیم؟ ۹ راهکار برای حفظ عضلات در دوران کات

حفظ عضلات در دوران کات

کاهش درصد چربی بدن به معنای این نیست که عضلاتی را که در طی چند سال و با زحمت رشد داده اید، از دست بدهید. در این مقاله ۹ راهکار عملی برای نگهداری حجم و کیفیت عضلات در دوران چربیسوزی به شما ارائه می‌کنیم.
شما به سختی تمرین می‌کنید، غذای با کیفیت و عضله ساز می‌خورید، سال‌ها به باشگاه می‌روید و بر حجم عضلات خود اضافه می‌کنید و در نهایت به دنبال این هستید که با یک کات عضلانی خیره کننده هم توجه دیگران را جلب کنید و هم خودتان از داشتن یک بدن عضلانی زیبا لذت ببرید. برای این کار باید چربی‌های اضافی را از سطح عضلات پاک کنید و با کاهش کالری دریافتی بدن و انجام تمرینات هوازی، عضلات حجیم خود را صیقل دهید. اما این کار نیازمند یک تعادل فوق العاده است تا شما هم بیشترین مقدار چربی را بسوزانید و هم از دست دادن عضلات را به حداقل برسانید. قرار است به شما چند نکته مهم در مورد تغذیه و تمرین ارائه دهیم تا در فاز چربیسوزی(کات)، عضله سوزی را به حداقل برسانید.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

بدنسازی طبیعی یا بدون مکمل چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟

بدنسازی طبیعی

بدنسازی طبیعی به انجام فعالیت‌های ورزشی در رشته بدنسازی گفته می‌شود که در آن از مکمل‌های بدنسازی و داروهای هورمونی استفاده نمی‌شود. در بدنسازی طبیعی پایه و اساس بر تمرینات مداوم و منظم، تغذیه مناسب و همچنین استراحت کافی استوار شده است. در بدنسازی طبیعی شخص ورزشکار بایستی جهت مشاهده پیشرفت خود صبور باشد، چونکه پیشرفت به صورت طبیعی در دراز مدت اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

بهترین زمان و نحوه ی مصرف مکمل آرژنین و معرفی آن

مکمل آرژنین

مکمل آرژنین حاوی آمینو اسید هایی است که برای بدن نیمه ضروری بوده و ماده اولیه آنها گاز نیتریک اسید می باشد. یکی دیگر از خواص آرژنین تعدیل نمک است که سبب شده است بسیاری از ورزشکاران به این مکمل روی بیاورند آرژنین میتواند نقش موثری در رشد ماهیچه های بدن داشته باشد.زیرا باعث سنتز پروتئین ها می شود.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

بهترین زمان، نحوه ی مصرف و معرفی مکمل مولتی ویتامین و انواع مولتیی ویتامین ها

مکمل مولتی ویتامین

یکی از موثرترین مکمل ها برای نتیجه گرفتن بهتر در بدنسازی مصرف مکمل مولتی ویتامین می باشد.در بدنسازی همانقدر که تمرینات تاثیر دارند تغذیه و مصرف مکمل ها نیز بسیار اهمیت دارند. معمولا بهترین زمان برای مصرف مکمل مولتی ویتامین صبح ها،بعد از تمرین و قبل از خواب می باشد.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

معرفی ۱۰ ماده غذایی با بیشترین پروتئین

غذاهایی با بیشترین مقدار پروتئین

پروتئین ها از امینواسید ها تشکیل شده و در واقع بخش زیادی از ماهیچه های بدن را تشکیل می دهند.یک چهارم وزن بدن را پروتئین ها تشکیل می دهند یکی دیگر از جمله غذاهایی با بیشترین پروتئین ماست یونانی کم چرب است که به دلیل داشتن پروتئین زیاد مقداری سفت به نظر می رسد.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

معرفی مکمل BCAA و بررسی بهترین زمان و نحوه‌ی مصرف آن

مکمل bcaa

اهمیت زیبایی و فرم بدن باعث شده است تا امروزه افراد بیشتری به سمت ورزش بدنسازی روی بیاورند. برای اینکه بتوانید همزمان با انجام این ورزش بدن زیبا و به اصطلاح روی فرمی داشته باشید لازم است تا از انواع مکمل‌های دارویی و غذایی مانند مکمل BCAA استفاده نمایید.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

ویژگی‌های لباس بدنسازی مناسب چیست و چه تاثیری بر فعالیت ورزشی دارد؟

یک زن با لباس ورزشی

لباس بدنسازی مناسب دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که باعث فعالیت بهتر و گرفتن نتیجه‌ی مطلوب‌تر در تمرینات بدنسازی می‌شود. مهم است که جنس لباسی که برای تمرینات بدنسازی انتخاب می‌کنید با کیفیت باشد تا شما را به نتیجه‌ی مورد نظر نزدیک کند. باید توجه داشت که لباس‌های بدنسازی مناسب برای خانم‌ها و آقایان متفاوت است.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

کراس فیت را بیشتر بشناسید، ورزش کراس فیت و معرفی آن

مردی در حال انجام ورزش کراس فیت

ورزش کراس فیت مجموعه ای از تمریناتی مانند مقاومتی،تمرین سرعت و وزنه برداری و … است.با توجه به حرکاتی که در این رشته انجام میشود اجزای اصلی بدن مورد قرار می گیرند مربیان و محققان این رشته توصیه ی می کنند که غذای مصرفی فرد به میزان چهار دهم کربوهیدرات،سه دهم پروتئین و سه دهم نیز چربی به بدن وی منتقل کند.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

بهترین زمان، نحوه مصرف و معرفی کامل مکمل پروتئین وی

قوطی و شکلات مکمل پروتئین وی

مکمل پروتئین وی، پروتئینی کامل است که دارای ۹ آمینو‌اسید ضروری بدن می‌باشد، در بدنسازی، ورزشکاران برای تقویت عضلات، افزایش چربی‌‎سوزی و بهبود سلامتی خود، نیاز به مصرف پروتئین‌ها دارند، ، یکی از پروتئین‌های بسیار متداول در بدنسازی، پروتئین وی می‌باشد.
این پروتئین بر تامین انرژی، ساخت عضلات، ترمیم سلول‌های بدن و بازسازی بافت‌های ماهیچه‌ای تاثیر عمده‌ای دارد.

ادامه مطلب

12