دسته‌بندی نشده

سنگین ترین تمرینی که برای رشد عضلات پا به آن نیاز دارید

سنگین ترین تمرینی که برای رشد عضلات پا به آن نیاز دارید

عضلات پای دوست داستنی

به گزارش جیم جو: سنگین ترین تمرینی که برای رشد عضلات پا به آن نیاز دارید، تمرینی است که از زوایای گوناگون تمامی قسمت های عضلات پا را تحت فشار قرار دهد. عضلات همسترینگ،جلوپا، پشت پا و ساق، عضلاتی هستند که در یک جلسه تمرین پا باید تمرین داده شوند تا یکی از زیباترین و خاص ترین عضلات بدن که عضلات پا هستند، به خوبی رشد کنند.

وقتی به باشگاه های بدنسازی سری می‌زنید، ورزشکارانی را میبینید که بعد از اتمام تمرین پا، به سختی راه می‌روند و خستگی دلنشینی را تجربه می‌کنند. فشاری که در روز پا به تمامی عضلات بدن وارد می‌شود موجب درگیر کردن تمامی بدن شده و بدن را به رشد وادار می‌کند.

تمرین دادن عضلات پا موجب ترشح بیشتر هورمون های رشد شده و به حجیم شدن تمامی عضلات بدن کمک شایانی می کند. وقتی عضلات چهار سر ران شما تفکیک می شوند زیبایی خاصی را برای بدن عضلانی شما به ارمغان می آورند و اندازه پاهای شما در دوران حجم به شما صلابت می بخشد. بسیاری از بدنسازان از تمرین پا فراری اند و عده ای دیگر چنان از تمرین دادن پاهایشان با شدت بالا لذت می برند که در برنامه بدنسازی هفتگی خود، دو روز را به تمرینات پا اختصاص می دهند. توصیه می شود در روزی که تمرین پا دارید، تغذیه ای را برای قبل از رفتن به باشگاه انتخاب کنید که بدن شما را از کربوهیدرات و پروتئین پر کند و بعد از تمرین به سرعت به بدنتان کربوهیدرات و پروتئین لازم را برسانید تا ریکاوری و رشد عضلات به بهترین نحو آغاز شود.

حال اگر فکر میکنید رشد عضلات پای شما متوقف شده و از حجم پاهای خود راضی نیستید، به باشگاه بروید و برنامه ای که امروز به شما پیشنهاد میدهیم را امتحان کنید. در این برنامه سعی شده تکرار ها وتعداد ست ها طوری انتخاب شوند که حداکثر فشار و شوک لازم به عضلات پا وارد شوند. در ابتدا به خوبی بدن و مخصوصا پاهای خود را گرم کنید تا از بدن خود در برابر آسیب دیدگی های تمرین محافظت کنید و بهترین نتیجه را در بدنسازی بگیرید.

نمونه برنامه تمرین عضلات پا

حرکت اول

سی سی اسکوات + اسکوات جامپ به کمک TRX

سوپرست ( هر کدام ۳۰ ثانیه)

حرکت دوم

اسکات هالتر پشت گردن

( بعد از هر مجموعه ست وزنه را افزایش دهید)

۳ ست ۱۵ تکراری

۲ ست ۱۰ تکراری

۱ ست ۸ تکراری

حرکت سوم

پرس پا دستگاه+ پشت پا دستگاه نشسته

سوپرست

۴ست ۱۲ تکراری

حرکت چهارم

هاگ اسکات

۳ ست ۲۰ تکراری

حرکت پنجم

ساق پا نشسته + ساق پا ایستاده

سوپرست

۴ ست ۲۰ تکراری

بعد از اتمام تمرینات پا، حرکات کششی را به طور کامل اجرا کنید تا از تجمع اسید لاکتیک در عضلات خود جلوگیری کنید و به بهبود ریکاوری کمک کنید.

همیشه به یاد داشته باشید بدن خود را پر آب نگه دارید و در طول روز بین ۳ تا ۵ لیتر آب بنوشید. همچنین مصرف مکمل های ضروری را نادیده نگیرید و با مشورت مربی خود از آن ها بهترین استفاده را ببرید. بدنسازی فقط در باشگاه صورت نمی گیرد، بلکه بخش اعظم آن بعد از ترک باشگاه شروع می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *