دسته‌بندی نشده

جرمی بوندیا قهرمان بدنسازی و اسطوره بادی بیلدینگ

جرمی بوندیا قهرمان بدنسازی و اسطوره بادی بیلدینگ

به گزارش جیم جو جرمی بوندیا (Jeremy Buendia) بدنساز جوان و برجسته آمریکایی و قهرمان بدنسازی و اسطوره بادی بیلدینگ فرزند لویی بوندیا در روز ۲۶م ماه اکتبر سال ۱۹۹۰ میلادی در شهر رزویل ایالت کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا بدنیا آمد. در مقطع دبیرستان، جرمی در مدرسه ویتنی های تحصیل می کرد و در آن زمان بهترین هافبک دفاعی مدرسه بود و با وجود داشتن دیسک کمر و گردن توانست افتخارات فراوانی بیافریند. سپس با توجه به مصدومیت فوتبالی و همچنین بخاطر پدرش که در رشته بدنسازی فعالیت داشت، در سال ۲۰۰۷ در سن ۱۷ سالگی وارد این رشته شد و تا الان ۱۲ سال است که سابقه ورزشی در رشته بدنسازی را داراست. او سپس در سال ۲۰۰۸ در مسابقات INBF Capital City Natural Bodybuilding & Figure Championships شرکت نمود و در این مسابقات در جایگاه هشتم قرار گرفت.

مهمترین مساله ای که جرمی را به عنوان یک قهرمان در اذهان عمومی حک کرده است پشتکار ستودنی اوست به طوریکه وقتی در سال ۲۰۱۳ به طور حرفه ای وارد مسابقات بدنسازی IFBB شد توانست در سال اول به مقام نائب قهرمانی مسابقات معتبر مستر المپیا برسد. در ادامه او توانست یک رکورد دست نیافتنی از خود بجا بگذارد و طی سه سال متوالی در سال های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قهرمان این مسابقات گردد. وی هم اکنون در شهر موریتا ایالت کالیفرنیا ساکن است. قد جرمی ۱۷۲ سانتی متر و وزن وی در حین مسابقات ۸۴کیلوگرم و در خارج مسابقات ۹۳ کیلوگرم است است.

او علاوه بر شرکت در مسابقات بدنسازی، دارای سایت شخصی خود به آدرس www.jeremybuendiafitness.com بوده و در آن مربی گری می نماید.

دلیل موفقیت جرمی بوندیا

این که جرمی بوندیا فردی با پشتکار فراوان بود و تمرینات مداوم و سنگین خود را جزء اصول زندگی اش قرار داده بود به تنهایی نمی توانست چنین پیشرفتی را برای وی رقم بزند. علاوه بر نکات فوق جرمی زیر نظر یک مربی با دانش بالا و مجرب همانند سایر قهرمانان بدنسازی تمریناتش را پی می گرفت. تمرینات جرمی روش معروف FST7 که سیستم تمرینی مخصوص خودش است می باشد.

مربی ای که جرمی توانست تمریناتش را زیر نظر او بگذراند هنری رامبد بود. نام هنری رامبد در دنیای بادی بیلدینگ بسیار آشناست. او تاکنون توانسته ۱۳ ورزشکار که موفق به کسب مقام در مسابقات مستر المپیا شده اند را مربی گری نماید و همین عامل باعث شد تا به او لقب “خالق حرفه ای ها” را بدهند.

جرمی در سال گذشته ( سال ۲۰۱۸) با توجه به عدم آمادگی اش به مقامی بهتر از چهارمی دست نیافت. در این سال براندون هنریکسون توانست با نمایش فوق العاده خود قهرمان جدید این رشته ورزشی باشد.

خلاصه مصاحبه جرمی بوندیا :

+ دلیلت از انتخاب بدنسازی؟

  • من همیشه این حس رو داشتم که فیزیک مردان با توجه به اینکه میتوانم چیزی که هدف این رشته هست رو به نمایش بگذارم بهترین رشته برای من بوده است.

+ درباره شغلت توضیح بده؟

  • من مالک سایت شخصی خودم هستم و در آن به مربی گری می پردازم. من همیشه بدنبال ایجاد تغییر در زندگی افرادی هستم که با من در ارتباط هستند و می خواهم باعث پیشرفت آنان گردم.

+ چطور وارد رشته بدنسازی شدی؟

  • پدر من در دهه ۱۹۷۰ یک بدنساز غیرحرفه ای بود و ما هر روز تمرینات او را در باشگاه خانگی خود می دیدیم. نظم و علاقه ای که او در تمرینات خود داشت باعث شد تا من به این رشته جذب شوم و میخواستم راه او را ادامه بدهم اما با این تفاوت که من یک بدنساز حرفه ای شوم. برای همین بعد از تمام شدن مسابقات فوتبال مدرسه آرام آرام شروع به تمرینات مداوم بدنسازی نمودم.

+ چه شد که وارد مسابقات شدی؟

  • در ۱۷ سالگی به علاقه مند به مسابقات بدنسازی شدم و با خانم والری گانگی و آقای جیم لی ،همسر وی، شروع به تمرینات حرفه ای نمودم. زمانی که برای اولین بار به روی استیج رفتم متوجه شدم به که شور و عشق و هیجان زندگی ام دست یافته ام.

 + سوالات کوتاه:

تمرینات مورد علاقه  پرس سینه و نشر از جانب
قسمت مورد علاقه بدنت شانه ها و عضلات جلو بازو
اولین دستگاه تمرینی ات دستگاه دیپ و بارفیکس

+ توصیه به علاقه مندان ورود به مسابقات:

  • قبل از هر چیزی خودتان را از لحاظ جسمی و فکری و عاطفی به هر روش ممکن آماده کنید. کار بسیار سختی است و نیاز به تحمل سختی و فداکاری فراوان دارد اما در نهایت متوجه ارزشمند بودن آن می شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *