دسته‌بندی نشده

استفاده از دستکش بدنسازی، مهم یا خیلی مهم؟

استفاده از دستکش بدنسازی، مهم یا خیلی مهم؟

 به گزارش جیم جو ، بسیاری از ورزشکاران  از مزایای استفاده از دستکش بدنسازی در باشگاه بی خبر هستند و علاقه ای به استفاده از دستکش بدنسازی در حین تمرین ندارند.  استفاده از تجهیزات بدنسازی، مانند کمربند بدنسازی، مچ بند بدنسازی، بند لیفت ،حوله، لباس مناسب، آرنج بند و زانو بند کاملا به بدنساز بستگی دارد ،  اما اگر از مزایای استفاده از دستکش بدنسازی بی خبر هستید، حتما ادامه این گزارش را بخوانید . در این گزارش به نکات کلیدی در مورد استفاده از دستکش بدنسازی می‌پردازیم.

انواع دستکش بدنسازی:

دستکش های بدنسازی اغلب مورد توجه بدنسازان قرار می‌گیرند و از مواد مختلفی ساخته شده اند. معمولا جنس این دستکش ها از چرم بوده و لایه پشتی آن‌ها از پارچه است تا گردش هوا را برای جلوگیری از تعریق فراهم کند. چرم کف آن موجب حفاظت از کف دست در برابر تماس با هالتر و دمبل می‌شود. الیاف استفاده شده در دستکش های بدنسازی باید انعطاف پذیر باشند تا تجربه خوبی از تمرین در باشگاه بدنسازی برای شما باقی بماند.

جلوگیری از مرطوب شدن پوست :

یکی از مشکلاتی که اغلب بدنسازان با آن رویرو هستند عرق کردن دستان است . علاوه بر ایجاد حس ناخوشایندی که برای ورزشکاران ایجاد می‌شود، رطوبت مداوم باعث آسیب رسیدن به پوست و ایجاد بیماری می‌شود. استفاده از دستکش های بدنسازی مناسب، این عارضه ها را کاهش می‌دهد و سطح تماس با پوست را کاهش می‌دهد. تماس دست مرطوب با سایر وسایل باشگاه نیز موجب اذیت دیگران می‌شود.

همچنین خشکی دست، به شما کمک می‌کند وزنه ها را بهتر جابجا کنید و قدرت بیشتری در حین تمرین داشته باشید. دستکش ورزشی مناسب، همچنین از لحاظ روانی به شما در وزنه زدن کمک می‌کند و اعتماد به نفس را در شما بالا می‌برد.

حس راحتی :

یکی دیگر از دلایلی که وزنه برداران و بدنسازان از دستکش استفاده می‌کنند، احساس راحتی و اطمینان هنگام تمرین در باشگاه است. اکثر دستکش های بدنسازی دارای یک باند بلند در قسمت مچ هستند که از مچ دست هنگام وزنه برداری محافظت می‌کند و آن را ثابت نگه می‌دارد. همچنین فلز استفاده شده در هالتر و دمبل در فصل زمستان گاهی اوقات سرد بوده و موجب رنجش ورزشکاران می‌شود.

کاهش فشار بر دست :

برخی از دستکش های بدنسازی به نحوی طراحی شده اند که فشار وارد شده به کف دست را با استفاده از کاهش سطح تماس به مقدار قابل توجهی کم می‌کنند. این می‌تواند به افزایش میزان وزنه برای تمرین بدنسازان و فشار بیشتر بر عضلات مفید باشد.

همچنین دستکش هایی که دارای محافظ مچ هستند فشار وارده بر مچ دست را نیز کاهش می‌دهند و به شما کمک می‌کنند از حداکثر ظرفیت خود برای ورزش استفاده کنید.

استفاده از دستکش بدنسازی یک انتخاب شخصی است . بسیاری از افراد حس ایجاد شده از تماس دست با آهن سخت را دوست دارند و علاقه ای به استفاده از دستکش در باشگاه ندارند و فقط از مچ بند های مخصوص بدنسازی استفاده می‌کنند. اما مزایایی که برای دستکش ها گفته شد، دلایل قانع کننده ای برای استفاده از آن ها حین تمرین می‌باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *